Connect with us

Hi, what are you looking for?

SUV

2021’in En İyi Yeni SUV ve Crossover’ları

Cömert kargo alanı ve sağlam tasarım sayesinde, geçitler ve SUV‘lar Amerika’nın en çok arzu edilen araçları haline geldi ve bunlar satın alabileceğiniz en iyiler.

Crossover‘lar ve SUV‘lar bugün piyasadaki en popüler yeni otomobiller arasında yer alıyor ve otomobil üreticileri bu talebi tüm şekil ve boyutlardaki modellerle karşılıyor. Alışveriş sürecini daha az ürkütücü ve gezinmeyi kolaylaştırmak için, 2021’in en iyi crossover ve SUV’larının bir listesini derledik. Koleksiyon, her segmentten en az bir model, En İyi 10 kazananımız, Editörün Seçimi ve diğer yüksek dereceli modeller.

2020’nin en iyi crossover ve SUV’larına ilgi duyanlar geçen senenin listesine bakabilir.

Subcompact: Mazda CX-30

2021 Mazda CX-30 Görselleri

2021 Mazda CX-30, boyut olarak CX-3 SUV’a yakın olsa da, daha modern ve çok arzu edilen bir tekliftir. Mazda 3 sedan ve hatchback’ten stilini, iç tasarımını ve güç aktarım mekanizmasını ödünç alıyor ve direksiyonun arkasından SUV benzeri bir his veren (zar zor da olsa) hafifçe kaldırılmış bir süspansiyon ekliyor. 2,5 litrelik dört silindir yeterli güç sağlar ve önden veya dört tekerlekten çekiş ile kullanılabilir; çok daha güçlü bir turboşarjlı 2,5 litre isteğe bağlıdır ve dört tekerlekten çekiş ile standart olarak gelir. İçeride, Audi Q3 ve BMW X1 duraklama gibi daha pahalı rakiplere vermesi gereken neredeyse premium bir kabin bulacaksınız; Mazda, bir dizi standart sürücü yardım özelliği de sunar. Bize göre, benzer fiyatlı bir sedan veya hatchback yerine yarı kompakt bir SUV üzerinde ısrar ediyorsanız, CX-30 alışveriş listenizin en üstünde yer alır.

Subcompact: 2021 Hyundai Kona

2021 Hyundai Kona, ilk çalışmasına üç model yılı kala bile cesur stiliyle bakışları üzerinde toplamaya devam ediyor. Ancak bu SUV, net bir yol tutuşu ve cesur isteğe bağlı turboşarjlı dört silindirli bir motor sunduğu için bir stil öğesinden daha fazlasıdır. 175 hp turbo güç aktarım mekanizmasına yükseltmeyi göze alamazsanız, temel turbo olmayan model daha yavaş ama yine de sürmesi çok eğlenceli. Kona’nın kabini dört yetişkin için hoş bir şekilde kesilmiş ve rahattır, ancak arka koltuktaki tavan boşluğu ve kargo alanı biraz daha büyük rakipler kadar cömert değildir. Pratik çöküşlerine rağmen, Kona bugün mevcut olan en iyi görünümlü ve en iyi sürüş küçük SUV’lardan biri olmaya devam ediyor ve tavsiye etmekten mutluluk duyuyoruz.

Subcompact: 2021 Kia Soul

2021 Kia Soul, belirgin bir şekilde kutulu tasarımı ve oldukça geniş kabini ile “eğlenceyi” eğlenceli ve işlevsel hale getiriyor. Subcompact SUV, yeni Kia Seltos ve Hyundai Kona’dan kurumsal rekabete sahiptir, ancak Soul önemli ölçüde daha ucuzdur. Kia, alıcılara biri güçlü 201 hp turboşarjlı motor olan iki gazla çalışan dört silindir arasında seçim yapma imkanı sunuyor. Alternatif olarak, gelecek elektrikli modeli bekleyebilirsiniz (ayrıca incelenmiştir). Kia, Soul’u bir SUV olarak pazarlarken, aracın dört tekerlekten çekiş eksikliği ve sınırlı yerden yüksekliği, onu daha büyük bir hatchback gibi gösteriyor. Yine de eksantrik yapısını tamamlayan eğlenceli sürüş davranışlarına sahiptir. 2021 Soul, özellikle yakıt açısından verimli değil ve temel model herhangi bir sürücü yardımı özelliği sunmuyor, ancak bu ute’nin uygun fiyatına ve kişiliğine yenmek zor.

Subcompact Luxury: 2021 Volvo XC40

Volvo’nun eğlenceli ve korkak 2021 XC40‘ı, markanın büyük SUV’larında sevdiğimiz her şeyi daha genç bir görünüm ve büyüleyici bir sürüş tavrıyla harmanlıyor. Volvo iki farklı turboşarjlı dört silindir sunar: 184 hp T4 motor önden çekişli olarak gelir ve daha güçlü 248 hp T5 standart olarak dört tekerlekten çekişe sahip olur. İçeride, alıcılar, bol miktarda saklama bölmesi ve yüksek teknoloji özellikleriyle tamamlanmış, özenle tasarlanmış bir kabin bulacaklar. BMW X1 ve Mercedes-Benz GLA sınıfı gibi yarı kompakt çapraz rakiplerinin çoğu ile karşılaştırıldığında XC40, olduğundan daha büyük hissettiren daha hakim bir sürüş konumuna sahiptir.

Subcompact Luxury: 2021 BMW X1

2021 BMW X1‘in biraz anonim görünen dış kaplamasının altında, bu küçük SUV’ye kazanan bir karakter veren eğlenceli bir şasi yatıyor. Tüm X1’ler, önemli ölçüde enerji ve makul yakıt ekonomisi sağlayan 228 hp turbo şarjlı dört silindirli bir motorla birlikte gelir. Virajlı bir yolda ute canlanır ve BMW markasının bilindiği gibi aynı keskin yol tutuşu ve sürüş inceliklerini sunar. İçeride, kabin dört yetişkin için geniştir ve geniş kargo alanı valizleri, yiyecekleri ve büyük eşyaları kolaylıkla yutacaktır. Piyasada satılan birkaç malzeme ve bir çift bar taburesi şeklindeki ön koltuk, X1’in parlaklığını biraz köreltiyor. Roundel takan daha sportif bir kompakt SUV için, mekanik olarak benzer X2’ye göz atın, ayrı olarak gözden geçiriyoruz.

Subcompact Luxury: 2021 BMW X2

2021 BMW X2, X1 SUV’nin çatılı bir versiyonu gibi görünüyorsa, bunun nedeni öyle – ama bu küçük crossover, sürüş dinamiklerine biraz daha saldırganlık katıyor. Standart motor, X1’deki aynı 228 hp turboşarjlı dört silindirli motordur, ancak X2’nin biraz daha keskin yol tutuşu virajlı bir yolda kullanmayı daha eğlenceli hale getirir. X1’den farklı olarak BMW, X2’yi ateş püskürten bir performans makinesine dönüştüren 302 beygirlik dört pota ile sunuyor. X2’nin daha ırkçı gövdesi ve daha hızlı tavan çizgisi bazı tavizlerle birlikte geliyor: İç mekan burada hem insanlar hem de kargo için daha sınırlı. Ancak, performansa her şeyden önce değer veren crossover müşterileri, X2’yi daha küçük kardeşlerinden daha cazip bulacaklar.

Compact: 2021 Mazda CX-5

Kompakt crossover’lar söz konusu olduğunda, 2021 Mazda CX-5‘in neden Best-in-Show SUV eşdeğerini kazandığını görmek kolaydır. Sadece güzel bir şekilde şekillendirilmiş gövdesiyle övünmekle kalmaz, iç mekanı da tıpkı gözler için ilginçtir. Tabii ki, Mazda bize ayrıntılara gösterilen ilginin cilt derinliğinden daha fazla olduğunu, düşünceli ergonomi ve çekici sürüş dinamikleriyle gösterdi. Ağırlıklı olarak sıkıcı rakipleriyle karşılaştırıldığında, CX-5 hoş bir şekilde atletiktir ve eşit derecede rafine edilmiştir. Standart dört silindirli motor, mevcut turbo-dörtten yoksun olsa da, her ikisi de son derece yetkin bir otomatik şanzımana sahip ve EPA derecelendirmelerinin önerdiğinden daha yakıt verimli. Başlıca rakiplerinden daha küçük bir kargo alanına rağmen, 2021 CX-5 tüm sınıf arkadaşlarından daha parlak ve hatta bazı daha pahalı alternatifler ile 2021 En İyi 10 listemiz için bir ön ayak haline getiriyor.

Compact: 2021 Volkswagen Tiguan

Kompakt SUV segmenti iyi seçeneklerle dolu, ancak favorilerimizden biri, en kapsamlı seçeneklerden biri olan 2021 Volkswagen Tiguan. Cömert bir tarza sahip, iyi donanımlı ve pratik. Ayrıca VW, isteğe bağlı üçüncü koltuk sırası sunan yalnızca iki kompakt SUV’dan biridir (diğeri Mitsubishi Outlander’dır). Tüm modeller aynı 184 beygirlik dört silindirli motorla geliyor, ki bu biraz zor. Yine de yakıt ekonomisi, Honda CR-V ve Toyota RAV4 gibi rakipleriyle rekabet halindedir. Tiguan, bizi Volkswagen serisinin çoğunluğuna sevdiren aynı keskin sürüş dinamiklerini sunsa da, gerçekten satın almaya değer kılan pratikliği.

Compact: 2021 Honda CR-V

Etkileyici çok yönlülüğe sahip kompakt bir SUV arıyorsanız, 2021 Honda CR-V‘nin hemen hemen her şeyi iyi yaptığını bilin. İki sıralı Honda, yük fareleri ve yol gezileri için mükemmel olan bol depolama çözümleriyle desteklenen çekici ve geniş bir kabin sağlar. Dört silindirli güç aktarma mekanizmalarından hiçbiri – biri turboşarjlı, diğeri hibrit – özellikle hızlı değilken, her ikisi de dikkate değer yakıt ekonomisi oranlarına sahip. Mazda CX-5 ve Volkswagen Tiguan ile karşılaştırıldığında, CR-V direksiyonun arkasından daha az eğlencelidir, ancak keyifli bir sürüşe sahiptir ve asla koordinasyonsuz hissetmez. Ayrıca sayısız aktif güvenlik özelliği ile donatılmış olarak gelir ve her tür popüler teknolojiyi sunar. Bu nitelikler ve sofistike bir görünüm, 2021 CR-V’yi küçük aileler için en iyi kompakt SUV’lardan biri yapar.

Compact: 2021 Toyota RAV4

Spartalıdan gösterişli ve açık havalı 2021 Toyota RAV4 neredeyse herkes için bir şeyler sunuyor. Temel LE, spektrumun ekonomik ucunu kapsarken, iyi donanımlı Limited ve TRD Off-Road modelleri, iki çok farklı alıcı tipini hedefleyen etkileyici miktarlarda ekipman sunar. Hangi donanımı seçerseniz seçin, RAV4 2,5 litrelik dört silindirli bir motor ve sekiz ileri otomatik ile birlikte gelir. Önden çekiş standarttır ancak dört tekerlekten çekiş LE, XLE, XLE Premium ve Limited’de isteğe bağlıdır ve Adventure ve TRD Off-Road modellerinde standarttır. RAV4’ün kare çeneli görünümü, 4Runner SUV ve Tacoma kamyonetinden ilham alıyor, ancak araba tabanlı yapısı bu kamyonlardan daha yumuşak bir sürüş sağlıyor. İç mekânlar ferahtır ve seçilen malzemeler dayanıklıdır, ancak elektrikli ayarlanabilir koltuklar, düğmeyle çalıştırma ve kör nokta izleme gibi günümüzün rahatlık özelliklerini arayan alıcılar giriş seviyesi modelden kaçınmak isteyeceklerdir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sedan

Honda’nın popüler Civic kompakt otomobili, daha yetişkin bir görünüm, yeni özellikler ve rafine bir kabin tasarımıyla 2022 model yılı için büyük bir parlama bekliyor....

Coupe

2021 Lamborghini Sian; etkileyici altıgen gövdesi ve hava girişlerinin altında gizlenmiş, 807 beygir gücünden yararlanan hibritleştirilmiş bir V-12 güç aktarma organı var. Doğru, bu...

Sedan

Peugeot ve Fiat Birleşti: Yeni Şirketin İsmi Stellantis Olarak Belirlendi. Peugeot ve Fiat resmen birleşti. Stellantis markası adı altında birleşen otomobil şirketleri dünyanın en...

Coupe

Vision-S; Sadece bir konsept otomobil olarak kalamayacak kadar iyi görünüyor ve kamuya açık yol testleri, çok uzun sürmeyebileceğini gösteriyor. Sony’nin şu anda ana odağı...